افتتاح فاز نخست شبکه دانا با اتصال بیش از 76 هزار مدرسه

فاز نخست شبکه هوشمند مدارس کشور (دانا) با اتصال بیش از 76 هزار مدرسه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، در این مراسم که به مناسبت روز ملی روستا و عشایر و با حضور رییس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مورد توجه قرار گرفتن بحث عدالت آموزشی، ضمن فراگیرشدن آموزش مجازی در دوران کرونا خبر داد و اظهار داشت، امروز برای بیش از ۱۳ میلیون دانش‌آموز، یک‌میلیون معلم و کادر آموزشی، حدود چهار میلیون دانشجو و بیش از یکصد هزار استاد، اینترنت رایگان برای آموزش مجازی فراهم کرده‌ایم که یک خدمت بزرگ از طرف دولت به مردم محسوب می‌شود. وزیر ارتباطات هم‌چنین تأکید کرد، فراهم کردن زیرساخت‌های مدارس هوشمند فارغ از نقاط شهری و روستایی از پروژه های دیگری است که این وزارت‌خانه برای تحقق عدالت آموزشی در دستور کار خود قرار داده است و این پروژه به‌صورت هم‌زمان در مناطق شهری و روستایی در ذیل برنامه «ایران هوشمند» پیگیری می‌شود.

در این مراسم، هم‌چنین دکتر امیر ناظمی، معاون وزیر ICT ضمن حضور در یکی از دورترین مدارس کشور نسبت به تهران و واقع در شهرستان کنارک استان سیستان و بلوچستان، از اتصال بیش از 76 هزار و 163 مدرسه به شبکه هوشمند مدارس کشور خبر داد. طی این اقدام رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، از سرمایه‌گذاری 180 میلیارد تومانی اپراتورها در این شبکه یاد کرد و اظهار داشت، تاکید رییس جمهور در چهار ماه گذشته مبنی بر راه‌اندازی شبکه هوشمند مدارس، باعث شد این پروژه با سرعت بیشتری پیش رود و تولید کنندگان داخلی در سه شیف به تامین تجهیرات مورد نیاز آن بپردازند.

 وی در این مراسم خاطرنشان ساخت، دانا، زیر ساخت ایجاد مدارس هوشمند است و پایه ای برای ارایه خدمات و محتوای مناسب  کمک آموزشی به دانش آموزان به شمار می‌رود و گفت، در حال حاضر بیش از 94 درصد مدارس کشور به شبکه دانا متصل هستند و بستر لازم به منظور ارایه خدمات و محتوای مناسب فراهم است و نیز وجود پلتفرم‌های آموزشی نظیر داناپلاس، لایوبوک، فیلیمو و طاقچه می‌توانند نقش موثری را در خصوص تامین محتوای آموزشی دانش‌آموزان ایفا کنند.

پس از استماع گزارش رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران از سیستان و بلوچستان، رییس جمهور دستور اتصال یک هزار و نهصد و 13 روستا به شبکه ملی اطلاعات و 38 هزار مدرسه روستایی به شبکه هوشمند مدارس کشور را صادر کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

نوشته های مرتبط

نوآوری اجتماعی در
خدمت مسئولیت اجتماعی

تهران – خیابان شریعتی – نرسیده به پل سید خندان – ورودی ۲۲ – ساختمان مرکزی
۹۸۲۱-۸۸۱۱۵۸۰۰+   ۹۸۲۱-۸۸۱۱۵۸۰۰+
noafarincsr@ito.gov.ir

سازمان فناوری اطلاعات ایران