برگزاری رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادب فارسی

رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادب فارسی، فردا و به صورت پخش مستقیم برگزار می‌شود.

رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادب فارسی، فردا و به صورت پخش مستقیم برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، فرایند برگزاری رویداد تبادل فناوری حوزه زبان و ادب فارسی، بنا به درخواست فرهنگستان زبان و ادب فارسی، بنیاد سعدی و موسسه دهخدا و با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران اوایل بهمن‌ماه سال جاری در صندوق نوآوری و شکوفایی آغاز شد. در این رویداد، فعالیت‌های اقدامات انجام شده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اهم گام‌های این فرایند عبارتند از:

  1. شناسایی نیازها: در این مرحله، با همکاری نمایندگان صندوق و سازمان فناوری اطلاعات، 9 نیاز فناورانه «فرهنگستان زبان و ادب فارسی» (2 نیاز)، «بنیاد سعدی» (6 نیاز) و «موسسه لغت‌نامه دهخدا» (1 نیاز) شناسایی شد.
  2. انتشار فراخوان: در این گام، ابتدا با جستجو در بانک اطلاعات شرکت‌های دانش‌بنیان، 615 شرکت که محصولات و خدمات آن‌ها تناسب بیشتری با نیازهای فناورانه داشت، شناسایی شدند و سپس فراخوانی سراسری منتشر شد تا علاوه بر این 615 شرکت، سایر شرکت‌ها نیز با نیازهای فناورانه آشنا شده و شرکت‌های توانمند، آمادگی خود را اعلام نمایند. در پایان این مرحله، 121 شرکت دانش‌بنیان، فناور و استارت‌آپ آمادگی خود را برای حضور در رویداد اعلام کردند.
  3. ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان: پس از اعلام آمادگی شرکت‌ها، دور اول مذاکرات با حضور نمایندگان صندوق، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، بنیاد سعدی، موسسه لغت‌نامه دهخدا و شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها مشتمل بر 78 جلسه با هدف ارزیابی آمادگی و توانمندی‌های شرکت‌های طرف عرضه انجام شد.
  4. انتخاب شرکت‌های دانش‌بنیان: پس از مذاکرات دور اول و شناخت نسبی از توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها، نوبت به مذاکرات دور دوم مشتمل بر 26 جلسه به منظور انتخاب شرکت‌های مناسب برای برآورده‌ساختن نیازهای فناورانه رسید. هم‌اکنون انتخاب فهرست نهایی شرکت‌های طرف عرضه توسط مدیران و کارشناسان فرهنگستان، بنیاد سعدی و موسسه لغت‌نامه دهخدا در جریان است.
  5. رویداد پایانی: در گام آخر، رویداد نیم‌روزه‌ای به منظور انعقاد تفاهم‌نامه بین فرهنگستان، بنیاد سعدی و موسسه لغت‌نامه دهخدا و 10 تا 15 شرکت‌ دانش‌بنیان یا استارت‌آپ منتخب در صندوق نوآوری و شکوفایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

نوشته های مرتبط

نوآوری اجتماعی در
خدمت مسئولیت اجتماعی

تهران – خیابان شریعتی – نرسیده به پل سید خندان – ورودی ۲۲ – ساختمان مرکزی
۹۸۲۱-۸۸۱۱۵۸۰۰+   ۹۸۲۱-۸۸۱۱۵۸۰۰+
noafarincsr@ito.gov.ir

سازمان فناوری اطلاعات ایران