طرح آموزش کودکان با استفاده از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات

آموزش مفاهیم کارآفرینی و فناوری اطلاعات به کودکان

کودکان بزرگترین ثروت هر کشور محسوب می شوند و تردیدی وجود ندارد که سرمایه گذاری در راه رفاه و تعلیم و تربیت آنان از سرمایه گذاری در هر موضوع دیگری برای آینده کشور سودمندتر است.

متأسفانه یکی از بزرگ‌ترین کمبودهای نظام آموزشی کشور، عدم تدریس و فراگیری مهارت‌هایی است که می‌توانند نقش مؤثری در زندگی و آینده فرزندانمان داشته باشد. مهارت‌هایی همچون مهارتهای آموزشی در چهار حوزه کارآفرینی، برنامه نویسی، بازی های رایانه ای و ساخت پویا نمایی (انیمیشن) .مهارت‌هایی که به شدت کمبود آن‌ها در نظام آموزشی ما احساس می‌گردد .آموزش این مهارت‌ها به کودکان و نوجوانان می‌تواند قابلیت فرزندانمان را چندین برابر کند. به‌گونه‌ای که آن‌ها بتوانند در آینده تحصیلی، شغلی و زندگی شخصی خود بتوانند بهترین انتخاب و عملکرد را داشته باشند.کودکان و نوجوانانی که این مهارت‌ها را آموخته باشند در آینده می‌توانند نسبت به دیگر افراد هم سن و سال خود بیشتر موفق و پیشرفت کنند. زیرا آن‌ها توانسته‌اند خودباوری و اعتمادبه‌نفس لازم را در دوران کودکی کسب کنند و در خود نهادینه کنند.

 

ما در سازمان فناوری اطلاعات (ITO) معتقد هستیم که آموزش مفاهیم کارآفرینی و فناوری اطلاعات به کودکان نه تنها می تواند به فرزندان جامعه برای رسیدن به آرزوهایشان و پیدا کردن فرصت های شغلی مناسب در آینده کمک کند، بلکه می تواند پیش شرط توسعه اقتصادی بلند مدت و پایدار کشور نیز باشد. 

لذا سازمان فناوری اطلاعات قصد دارد با استفاده از تمامی ظرفیت های فرهنگی، بومی، ملی و همیاری والدین، مدارس، اکوسیستم استارتاپی با استفاده از ابزار­های فناوری اطلاعات، آینده شغلی کودکان و نوجوانان را تضمین نماید. ما اعتقاد داریم می توان استعدادها و توانمندی های کودکان را شناخت، رفتارهایشان را بررسی کرد و با آموزش های تخصصی این مهارت‌ها را به زبان کودکان و نوجوانان درآورده و با تلفیق کردن بازی، این آموزش‌ها را در نوجوانان نهادینه کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

نوشته های مرتبط

نوآوری اجتماعی در
خدمت مسئولیت اجتماعی

تهران – خیابان شریعتی – نرسیده به پل سید خندان – ورودی ۲۲ – ساختمان مرکزی
۹۸۲۱-۸۸۱۱۵۸۰۰+   ۹۸۲۱-۸۸۱۱۵۸۰۰+
noafarincsr@ito.gov.ir

سازمان فناوری اطلاعات ایران