طرح توانمند سازی جامع محلی بر بستر فناوری اطلاعات

سازمان فناوری اطلاعات ایران در راستای توانمند سازی جامع محلی بر بستر فناوری اطلاعات اقدام به برگزاری سلسه رویدادهای کارآفرینی در استان های مختلف کشور کرده است و بندر چابهار بعنوان پایلوت برای این رویداد در نظر گرفته شده است .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران : این سازمان با مشارکت صندوق نوآوری امید اقدام به شناسایی جامعه محلی  و توانمد سازی آنها جهت عرضه محصولات خود در بستر دیجیتال و رونق مشاغل خرد کرده است .

بدین منظور هنرمندانی که در رشته  سوزن دوزی فعالیت می کنند بعنوان جامعه محلی برای این طرح انتخاب شده اند و این افراد در دو کارگاه آموزشی  دوره های لازم جهت ورود به بازار را طی می کنند . کارگاه آموزشی اصالت طرح ،یکی از کارگاه هایی است که افراد قبل از ورود به بستر دیجیتال آموزش می بینند تا به بهانه تطبیق خود با ذائقه بازار ،اصالت طرح و نقش های خود را از بین نبرند بلکه بتوانند ذائقه بازار را با طرح های خود همراه سازند .

همچنین کارگاه دیگری با هدف آموزش کارآفرینی بر بستر فناوری اطلاعات برگزار می شود و در این طرح با همراهی استارتاپ های که در حوزه فروش صنایع دستی بخصوص محصولات سوزن دوزری فعال هستند برگزار می شود و استارتاپ ها می توانند به بازار جوامع محلی دسترسی داشته باشند و جوامع محلی می توانند بر بستر پلتفرم محصولات خود را عرضه نمایند .

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

نوشته های مرتبط

نوآوری اجتماعی در
خدمت مسئولیت اجتماعی

تهران – خیابان شریعتی – نرسیده به پل سید خندان – ورودی ۲۲ – ساختمان مرکزی
۹۸۲۱-۸۸۱۱۵۸۰۰+   ۹۸۲۱-۸۸۱۱۵۸۰۰+
noafarincsr@ito.gov.ir

سازمان فناوری اطلاعات ایران